۵ مطلب در تیر ۱۳۹۷ ثبت شده است

مریم مجدلیه


انسان ها مرتکب گناهان کریهی می شوند زین سبب از آنها می خواهیم که توبه کنند و بخشیده شوند اما آنها سخنان ما را نمی پذیرند چراکه دروغگوهای قهاریند و به صداقت ایمان ندارند. آنها بخشنده نیستند پس به بخشیده شدن نمی اندیشند. با اینحال از توبه ی اطرافیان در وحشتند، ترسشان از این است که در دنیایی که برای خود ساخته اند تنها بمانند. اگر گناهکاری تنها بماند احساس ناامنی می کند مانند کسی که از تنها مردن در وحشت است.  • big cat
  • جمعه ۲۹ تیر ۹۷

خداوند متعال حافظتان باشد!

به شکل عجیبی از شخصی منفور برای روز دختر کادو دریافت کرده و مدتی خجالت زده بابت کندن کاکل هایش در ایام عید درخود فرو رفتم و سپس پس از چندی تامل یه استیکر انیمه ای روانش ساختم.
خداوند متعال گناهانم را ببخشاید ولی تمام فحش هایی که او را دادم تمام و کمال حقش بود و یادش باشد که با همان فحش های بنده اینچنین عاقل و بالغ گشت!

خداوند متعال به من اندکی نیروی دروغگویی به والدین عطا نکرد و بنده همچنان در مقابل پدر ضایع شده و دچار افت فشارحاد می شوم و در عین حال خداوند را شکر می گویم که در حال دیدن انیمه ی !btooom لو نرفته و حیثیتمان حفظ گشت.

خداوند شما را گرفتار مصدومیت های تابستانی نکند که درد سنگینی است برای شانه های نحیفتان. ما قوی نبودیم اما گرفتار گشتیم هرچند که گله ای ندارم و این مرام ما خانه نشین هاست.
  • big cat
  • يكشنبه ۲۴ تیر ۹۷

مادر بزرگ سلام رساند و گفت متاسف است

Image result for ‫مادربزرگ سلام رساند و گفت متاسف است‬‎

یک: به خوبی کتاب اول نویسنده نبود.

دو: الکی کش داده، به شخصه رفته رفته حوصلمو سر برد و با اینکه زمان زیادیه کتابو شروع کردم هنوز نمی تونم تمومش کنم.

سه: روندی مشابه به مردی به نام اوه داشت که راجع به این نکته ی سوم یه عالمه حرف دارم شاید من زیادی کتابو بردم زیر ذره بین ولی:

شخصیت های اصلی بسیار به هم شبیه بودن یعنی تو این کتاب شما شاهد یه قهرمان جدید، با یه شخصیت متفاوت نخواهید بود. حالا من تو یه مصاحبه خوندم که مصاحبه کننده اینو یجورایی سبک نویسنده تلقی می کرد.

شروع هردو کتاب اینطور هست که شخصیت اصلی معرفی میشه.

ـ اوه پیرمردی که تنها دوستش زنش بود و حالا مرده.

ـ السا دختربچه ای که تنها دوستش مادربزرگش بود و حالا در حال مردن هست و خیلی زود مادربزرگ می میره.

- السا دختر متفاوتی هست و توسط اطرافیانش اونطور که باید درک نمیشه همه می گن اون متفاوته و این در نظرشون خوب نیست، اوه چطور؟اونم همینطور مردی که همه فکر می کردن بدعنقه و تنها کسی که واقعا اونو میفهمید زنش بود.

ـ ارزشی که هری پاتر برای السا داره برابری می کنه با ارزش ساب برای اوه، همونطور که اوه همش مدل سابو عوض می کرد السا دوباره و دوباره سری کتابای هری پاترو میخونه.در شروع کتاب اونا مردمو اینطوری ارزش یابی می کردن.

در طول رمان هردو شخصیت اصلی تحت تاثیر تنها دوستشون که حالا مردن دوستهای جدید پیدا می کنن و اولین دوست هردوشون یه حیوونه عجیب غریبه(شخصیت و ظاهر)

ـ اولین دوست السا یه سگ(وورس) هست، السا ازش خیلی میترسه ولی سگ(وورس) تو دردسر افتاده پس السا بهش کمک می کنه چون اون سگ(وورس) دوست مادربزرگ بوده و در همین راستا رفته رفته باهاش دوست میشه و ازش مراقبت می کنه.

ـ اولین دوست اوه یه گربه هست ، اوه از گربه ها متنفره ولی یه گربه تو دردسر افتاده اوه مجبوره بهش کمک کنه چون همسر اوه عاشق گربه ها بود اوه چطور می تونست بره پیش همسرش بدون کمک به اون گربه؟ پس در همین راستا اوه از گربه مراقبت می کنه و رفته رفته باهم دوست میشن.

ـ این دوتا شخیت علاقه ی خاصی دارن که حتما برای خرید چونه بزنن.

ـ شخصیت های دوتا کتابم شبیه هم هست مثلا جیمی(همسایه ی اوه) و پاتریک(همسایه ی اوه) شباهت شخصیتی با جورج ناپدری السا دارن.

-همچنین داستان گذشته ی پسرعقب افتاده(همسایه ی السا) خیلی شبیه داستان گذشته ی جیمی(همسایه اوه) هست، تقریبا یکین.

ـ زوج رونه و آنیتا(همسایه ی اوه) و زوج ماد و لنارت (همسایه ی السا) شبیه هم هستن اون ارتباطی که بینشون هست و اینکه چطور پسر بدردنخوری دارن و مدت زیادی که پسر هردو ولشون کرده.

ـ همچنین محیطی که داستان توش اتفاق میفته، السا با خانوادش تو یه ساختمون زندگی می کنه که هر طبقش دو واحد داره افراد این ساختمون همه تو داستان نقش دارن مثل داستان اوه که تو یه محله با خونه های یکسان اتفاق میفته.

 

این نویسنده قلم خوبی داره ولی وقتی می بینم که چطور رفته رفته تعداد کتابایی که منتشر می کنه افزایش پیدا می کنه، با خودم میگم که همینایی که خوندم کافیه.

این نویسنده سال ۲۰۱۲ اولین کتابشو منتشر کرد و سال بعد یعنی ۲۰۱۳ دومین کتابش My Grandmother Asked Me to Tell You She's Sorry، سال ۲۰۱۴
Britt-Marie Was Here و سال ۲۰۱۵ هیچ کتابی منتشر نمی کنه و درعوض سال۲۰۱۶ دو کتاب و ۲۰۱۷ چهار کتاب و ۲۰۱۸ یعنی امسال یه کتاب منتشر می کنه.

  • big cat
  • يكشنبه ۱۰ تیر ۹۷